Meteoryty - Człowiek Wszechświat
Chwyć ten moment
PRIORYTET
Na Forum
Najnowsze Tematy
Gdzie szukać?
Gęstość meteorytów.
Jak postępować ze zn...
Najciekawsze Tematy
Gęstość meteorytów. [2]
Gdzie szukać? [0]
Jak postępować ze... [0]
Kolekcja gurala - klasyfikacja
Kolekcja meteorytów gurala

- kamienne

- żelazne

- żelazno-kamienne

- NWA

- tektyty

- pseudometeoryty

Kolekcja meteorytów Pawła Barana

Meteoryty

Artykuły ze strony

Meteoryty

Planetoidy

Strefa Ziemi

Kosmos

Moje meteoryty na mapie Facebook'a
Nawigacja
Strona Główna
Galeria Meteoryty
Artykuły
Linki
Encyklopedia IMCA
Met. Bul. Database
Forum

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: Henrynek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Młotki wg czasu ataku. nr 121....

Hammer, Młotek, Młot, Fatal Impact, Kosmiczny zamachowiecTerminem ''hammer'' (młot) określa się meteoryty, które podczas upadku trafiły w obiekt należący do człowieka (wytworzony czy wychowywany) bądź w niego samego.14 posted on 02/19/2010 7:46:38 PM PST by ohiobuckeye1997 - David A. Hardy


Galeria prawdziwych łotrów z meteorytowego świata.Od czasu do czasu meteoryty uderzały, uderzają i z pewnością będą uderzać w obiekty stworzone przez człowieka, takie jak domy, drogi, samochody itd oraz niekiedy także w samego człowieka. Pociski z nieba zdecydowanie najczęściej trafiały w dachy przeróżnych budynków. Był jednak jeden który trafił w skrzynkę na listy (Claxton, 1984). Niekiedy zdarzało się, że przybyszem z kosmosu trafiany był człowiek (Sylacauga, uderzył kobietę - panią Hodges w 1954r. ) lub jego czworonożny przyjaciel (krowa - Valera, w 1972r.)!

Młoty są uporządkowane chronologicznie, zgodnie z momentem uderzenia.Zdecydowana większość podstawowych danych oraz załączonych zdjęć pochodzi z oficjalnej strony Meteoritical Bulletin Database.- młotki nr 61-90 - Młotki - TELEPORTER - młotki nr 91-120 -

Nr Nazwa Data spadku Kraj Typ Współrzędne TKW

121

Oslo

01 marzec 2012

Norwegia

Chondryt zwyczajny

Oslo - 59°N, 10 °E

1kg

122

Sutter's Mill

22 kwietnia 2012

USA

Chondryt węglisty

Sutter's Mill - Kalifornia

400g

123

Katol

22 maj 2012

Indie

Chondryt zwyczajny

Katol około 70 km na północ od Nagpur

100g

124

Comayagua

03 czerwiec 2012

Honduras

Chondryt zwyczajny

Około 80 km na północny zachód od Tegucigalpa (stolica)

około 300g

125

Novato

17 październik 2012

USA

Chondryt zwyczajny

38°06′27″N 122°34′11″W

63g

126

Wolcott

19 kwietnia 2013

USA

Chondryt zwyczajny

41°36′04″N 72°58′30″W

około 500g

127

Braunschweig

23 kwietnia 2013

Niemcy

Chondryt zwyczajny L6

Gdzieś tam....

około 1300g

128

Maldonado

18 września 2015

Urugwaj

Chondryt zwyczajny

Dom w San Carlos

712g

121 - Oslo

01 marzec 2012 roku- Oslo - 59°N, 10 °E - Rodeløkka niedaleko centrum Oslo, Norwegia

Chondryt zwyczajny - TKW:1kghttp://www.vg.no/nyheter/utrolige-historier/artikkel.php?artid=100787684 marca 2012 roku w dachu ogrodowego domku, położonego na terenach działkowych w Rodeløkka niedaleko centrum Oslo, właścicielka posesji, Norweżka Margrethe Thomassen, podczas wypoczynku w słoneczną niedzielę na swojej działce, znalazła kosmicznego szturmowca.

W drewnianym daszku altanki widniała dziura wielkości pięści oraz tkwił fragment czarno-białego kamienia. W pobliżu na ziemi leżał drugi fragment wyglądający identycznie jak tkwiący w zniszczonym dachu. Oba stanowiły fragmenty jednego okazu.

Dom był zamknięty przez jakiś czas, więc nie wiadomo było dokładnie kiedy znaleziony meteoryt zaatakował. Przypuszcza się, że mogło to nastąpić kilka dni wcześniej tj. 1 marca gdy w kilku lokalizacjach na terenie południowej Norwegii zgłaszano przelot jasnego meteoru.

Pierwszym naukowcem, przybyłym na miejsce zdarzenia już następnego dnia, był Astrofizyk Knut Jorgen Roed Odegaard wraz z żoną Anne Mette Sannes. Wg niego znaleziony kamień jest z pewnością meteorytem.

- Otrzymaliśmy setki zgłoszeń z całego kraju, a znaleźliśmy go tutaj w Oslo! Widać od razu, że to jest prawdziwy meteoryt. Ma pięknie spaloną skorupę na prawie całej powierzchni. To jest niesamowite odkrycie. Nie mogę w to uwierzyć. To jest wyjątkowy meteoryt. Będzie to pierwszy w Norwegii meteoryt trafiający w dom. Pierwszy norweski Hammer..

122 - Sutter's Mill

22 kwiecień2012 roku- Sutter's Mill - historyczny tartak gdzie w 1848 roku odkryto złoto, co spowodowało gorączkę złota w San Franciso. Chondryt węglisty - TKW: poniżej 400ghttp://pl.wikipedia.org/wiki/Sutter's_Mill_(meteoryt)Filmik na www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-17944373)Jeden z fragmentów uderzył w dom strażniczki Suzie Matin. Podczas uderzenia rozbił się na kilka fragmentów, z których największy, 11,5 gramowy, znaleziony przez Panią oficer, zakupił natychmiast Mike Farmer, będący wraz Gregiem Hupe na miejscu niecodziennych wydarzeń już kilka dni po obserwacji przelotu meteoru oraz spadku meteorytu.

123 - Katol

22 maj 2012 roku- Katol - miasto leżące około 70 km na północ od Nagpur w Indiach

Chondryt zwyczajny - TKW:1kghttp://meteoryty.npx.pl/readarticle.php?article_id=319Zdarzenie miało miejsce 22 maja 2012roku pomiędzy godziną 2:30 a 2:32 po południu w okolicy Nagpur.

Prawie w tym samym czasie obserwatorium sejsmiczne (SMO) z Geological Survey of India w Broadband zarejestrowało niewielkie trzęsienie ziemi o wielkości 2.1w skali Richtera zlokalizowane około 30 km na wschód od miasta Akola i trwające blisko 90 sekund.

Nie zauważono nigdy wcześniej aby spadkowi meteorytów towarzyszyło drżenie ziemi jednak taki zbieg okoliczności jest bardzo interesujący.

O kosmicznym bombardowaniu powiadomiona została lokalna gazeta. Wiele osób zaobserwowało ogniste kule przecinające niebo i kierujące swój lot w stronę ziemi.

W dniu 23 maja 2012 potwierdzono te doniesienia odnajdując cztery nieziemskie obiekty, które spadły na wioskę i obszary przyległe do miasta Katol leżącego około 70 km na północ od Nagpur.

Jeden ze znalezionych meteorytów, o wadze około100 gram, przebił arkusz blachy stanowiącej zadaszenie wiejskiej szopy i rozbił się na betonowej podłodze wybijając w niej mały krater.

124 - Comayagua

03 czerwca 2012 roku- Comayagua - miast leżące około 80 km na północny zachód od stolicy Hondurasu Tegucigalpa.

Chondryt zwyczajny - TKW: około 350g.Filmik na YouTube


Zdarzenie miało miejsce 03 czerwca roku.

Meteoryt uderzył w dom rodziny Donnaire Valley, wybił dziurę w dachu domu i spadł na łóżko właściciela, nie czyniąc przy tym żadnych innych szkód ani obrażeń jego mieszkańcom..Przybliżone wymiary - 40x40x60mm - około 350g.


125 - Novato

17 października 2012 roku- Novato - miasto leżące około 48 km na północ od San Francisco w USA

Chondryt zwyczajny - TKW: 63g.+Pozostawił tylko małe wgłębienie w dachu ale pokazał wewnętrzną siłę.

17 października 2012 roku w dom amerykańskiego obywatela uderzył mały kamień przybyły z nieba. Ważył tylko 63 gramy i nie wyrządził nikomu i niczemu żadnej krzywdy. Także sobie.

Uderzył w dach pokryty papą wytłaczając w nim niewielki dołek i pozostając w nienaruszonym stanie.

Szczęśliwa znalazczyni Lisa Webber, żona pastora, wielebnego Kenta Webbera.Tak więc nie przyleciał w niecnych celach.

Właściciel zaatakowanej posesji wypowiedział dość zagadkowe słowa:

"Być może Bóg chce zwrócić naszą uwagę. Nie jestem pewien, co Bóg chce powiedzieć i nie wiem także jak interpretować całe to wydarzenie."

Jest pastorem więc nie ma co się dziwić, że przywołał Stwórcę. Możliwe też, że ma jakieś grzeszki na sumieniu bo któż ich nie ma?

Jest też profesjonalistą więc nie można zlekceważyć jego słów. Można jedynie polemizować z tezą kto jest adresatem boskiego przesłania. Pastor widziałby całą ludzkość a ja widzę tylko jego. Wszak nie ma czegoś takiego jak zbiorowa odpowiedzialność. Każdy odpowiada przed Bogiem indywidualnie. Sam na Sam. I tylko za własne zasługi i nieprawości.

Pozostaje tylko zdecydować czy przybycie kosmicznego gościa jest przesłaniem szczęścia i radości dla prawego i dobrego człowieka czy raczej ostrzeżeniem przed nieuchronnością kary dla grzesznika łamiącego boskie prawa.126 - Wolcott19 kwietnia 2013r - miasteczko w Conecticat w USA


Amerykański Hammer
Nieproszony gość z kosmosu na kanapie w amerykańskim miasteczku Wolcott.
Meteorite Crashes Through Roof Of House 2013 HQWieczorem 19 kwietnia 2013r. niespodziewanie do salonu Larry’go Beck’a wleciał czarny kamień. Przebił się przed dach i strop poddasza uszkadzając biegnące w nim miedziane rurki i wpadł do salonu telewizyjnego. Sam także ucierpiał krusząc się na wiele fragmentów.

Pan Beck powiadomił o zdarzeniu policję oraz lokalnego eksperta od pogody Johna Bagioni.

We wtorek 23 kwietnia, po zapoznaniu się z obiektem, Stefan Nicolescu z Wydziału Mineralogii na Yale Peabody Museum potwierdził, że znaleziony kamień jest w rzeczywistości kamiennym meteorytem.
127 - Braunschweig23 kwietnia 2013r - miasteczko w Brunszwiku w Niemczech


Niemiecki Hammer
Kosmiczny zamachowiec ponownie zaatakował!
http://www.braunschweiger-zeitung.de/lokales/Braunschweig/meteorit-fiel-in-braunschweig-vom-himmel-id990080.htmlW nocy 23 kwietnia 2013r. niewielki czarny kamień uderzył w chodnik przed wejściem do garażu w dzielnicy mieszkaniowej w Brunszwiku. Po przedostaniu się przez ziemską atmosferę pozostawał w jednym kawałku i ważył około 1,3 kg, Niestety spotkało go bardzo twarde lądowanie. Gdy spadł z nieba w Brunswicku uderzył w betonowy chodnik rozbijając się na tysiące kawałków. W większych fragmentach zebrano tylko około 200 gramów. Cała reszta to setki drobnych odłamków i proszek skalny.
128 - MaldonadoWieczorem18 września 2015r - miasteczko San Carlos, Maldonado w Urugwaju


Pierwszy urugwajski spadek meteorytu.
Kosmiczny fan telewizji zaatakował dom ziemianina.
Uruguay tiene su primer meteorito 15 09 2015r.Wieczorem 18 września 2015r. do spokojnego urugwajskiego domu przybył z kosmosu spory kamień. Meteoryt przeleciał przez dom z prędkością 250 kilometrów na godzinę. Przebił się przed dach i wpadł do salonu telewizyjnego wyrządzając po drodze sporo szkód.


tvnmeteo.tvn24.pl

 
Dodane przez gural100 dnia październik 25 2012 02:30:03 4210 Czytań · Drukuj
 
Klasyfikacja meteorytów
METEORYTY POLSKIE
MŁOTKI - HAMMERY
METEORYTY OLBRZYMY
Meteorytomani
Ważne
Sklepiki z meteorytami
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu