Meteoryty - Człowiek Wszechświat
Chwyć ten moment
PRIORYTET
Na Forum
Najnowsze Tematy
Gdzie szukać?
Gęstość meteorytów.
Jak postępować ze zn...
Najciekawsze Tematy
Gęstość meteorytów. [2]
Gdzie szukać? [0]
Jak postępować ze... [0]
Kolekcja gurala - klasyfikacja
Kolekcja meteorytów gurala

- kamienne

- żelazne

- żelazno-kamienne

- NWA

- tektyty

- pseudometeoryty

Kolekcja meteorytów Pawła Barana

Meteoryty

Artykuły ze strony

Meteoryty

Planetoidy

Strefa Ziemi

Kosmos

Moje meteoryty na mapie Facebook'a
Nawigacja
Strona Główna
Galeria Meteoryty
Artykuły
Linki
Encyklopedia IMCA
Met. Bul. Database
Forum

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: Henrynek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
08 07 2011 - Meteorite Men

"Meteorite Men" w PolsceSteve Arnold & Geoffrey Notkin - http://www.meteoritemen.com


Z najnowszego numeru Meteorytu (świetnie że wreszcie jest) można dowiedzieć się nie tylko o najaważniejszym wydarzeniu ostatnich lat - spadku polskiego Młotka w Sołtmanach ale i o "efekcie" tego typu wydarzeń: o przyjeździe do Polski ekipy filmowej Discovery Science realizującej serial popularnonaukowy "Meteorite Men".

Geoffrey Notkin i Steve Arnold mają realizować kolejny odcinek(ki) swojego show - terenem ich ekspedycji ma być elipsa spadku meteorytu Pułtusk.

Całkiem możliwe, że zostanie zrealizowany również odcinek o innym naszym meteorycie - moim ulubionym.

Na Facebook'u (ASP) można przeczytać:

"30 czerwca Geoffrey Notkin, podczas rekonesansu na terenie rezerwatu Morasko, znalazł półkilogramowy okaz meteorytu. Jeden z planowanych w Polsce odcinków cyklu "Meteorite Men" będzie poświęcony meteorytowi Morasko."


The Meteorite Men, Steve Arnold and Geoff Notkin, on location in Kansas. Photograph by Caroline Palmer © Aerolite MeteoritesPomysł na zrealizowanie serialu o meteorytach pojawił się zimą 2007 roku kiedy Geoffrey Notkin i Steve Arnold zostali zapytani przez Ruth Rivin, producenta wykonawczego w czołowych produkcjach firmy LMNO, w Los Angeles, czy byliby zainteresowani realizacją pomysłu na serial telewizyjny. Po kilku miesiącach rozmów, w lutym 2008, Steve i Geoff pojawili się w holu budynku Discovery w pełnym „zawodowym rynsztunku”, niosąc plecak zawierający meteoryty wartości dziesięciu tysięcy dolarów. Nakręcone demo zachęciło Kanał Science do pomysłu i zaowocowało zamówieniem godzinnego odcinka pilotażowego.

Meteorite Men przystąpili do pracy przy postprodukcji w zimie 2008 roku pracując również w 2009 roku. Aby dodać szczegóły do programu Steve i Geoff dostarczyli wiele osobistych zdjęć, map i dokumentów z ich własnych archiwów.


Steve Arnold & Geoffrey Notkin - Serial popularnonaukowy Discovery Sciente Channel Meteorite MenKiedy ekipa wróciła do domów po ostatnich zdjęciach, do „sortowania” było ponad siedemdziesiąt pięć godzin materiału filmowego, i trzeba było zmieścić to wszystko w jednej godzinie show.

Debiut pilotażowego odcinka Meteoryt Men nastąpił 10 maja 2009.

Po jego sukcesie, Science Channel zlecił nakręcenie sześciu nowych jednogodzinnych odcinków Meteoryt Men z LMNO Productions.

Wszystkie zdjęcia zostały ukończone w listopadzie 2009 roku i nowy sezon miał swoją premierę 20 stycznia 2010. Z sześciu jednogodzinnych odcinków, pięć zostało sfilmowanych w USA i jeden w Kanadzie.

Trzy odcinki reżyserował weteran TV Kathy Williamson, który dołączył do zespołu jako producent wykonawczy w LMNO, a pozostałe trzy odcinki reżyserował Bob Melisso.

Lokalizacje z pierwszej serii serialu to m.innymi krater meteorytowy Odessa w Teksasie, słynny Gold Basin Strewnfield w północnej Arizonie, Whitecourt krater i Buzzard Coulee w Kanadzie. Przedstawiane były również poszukiwania legendarnego meteorytu Tucson Ring, a także wizyta w słynnej Tucson gem i targi minerałów. Segmenty nauki zostały sfilmowane w ASU Tempe z dr Meenakshi Wadhwa i dr Laurence Garvie; na UCLA z dr Alan Rubin, a na University of Alberta w Edmonton z dr Chris Herd.


Motocykl wykonany przez Paula Teutela z Orange County Choppers dla Meteorite MensProdukcja Meteorite Men wygrała w 2010 roku Telly Award w kategorii filmu dokumentalnego. A kanał Science Channel wiosną 2010 roku zamówił kolejnych osiem jednogodzinnych odcinków. Jego premiera nastąpiła w dniu 2 listopada 2010 r.

Paul Teutel z Orange County Choppers zaprojektował i zbudował dla mężczyzn z Meteorite Men specjalny motocykl przystosowany do poszukiwania meteorytów na bezdrożach.Więcej informacji: http://meteoritemen.com
 
Dodane przez gural100 dnia lipiec 08 2011 15:15:12 1424 Czytań · Drukuj
 
Klasyfikacja meteorytów
METEORYTY POLSKIE
MŁOTKI - HAMMERY
METEORYTY OLBRZYMY
Meteorytomani
Ważne
Sklepiki z meteorytami
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu