Meteoryty - Człowiek Wszechświat
Chwyć ten moment
PRIORYTET
Na Forum
Najnowsze Tematy
Gdzie szukać?
Gęstość meteorytów.
Jak postępować ze zn...
Najciekawsze Tematy
Gęstość meteorytów. [2]
Gdzie szukać? [0]
Jak postępować ze... [0]
Kolekcja gurala - klasyfikacja
Kolekcja meteorytów gurala

- kamienne

- żelazne

- żelazno-kamienne

- NWA

- tektyty

- pseudometeoryty

Kolekcja meteorytów Pawła Barana

Meteoryty

Artykuły ze strony

Meteoryty

Planetoidy

Strefa Ziemi

Kosmos

Moje meteoryty na mapie Facebook'a
Nawigacja
Strona Główna
Galeria Meteoryty
Artykuły
Linki
Encyklopedia IMCA
Met. Bul. Database
Forum

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: Henrynek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
22 04 2012 - Łowicz

Łowicz

Najpiękniejszy sposób zakończenia KonferencjiPrzez cały piątek i sobotę poznawałem najprzeróżniejsze historie o meteorytach. Najczęściej niesłychanie ciekawe i zajmujące.

Tyle że z pozycji krzesełka.

Najpoważniejszym argumentem mającym wpływ na mój przyjazd do Łowicza był wypad na pobliskie pola.

Spodziewałem się, że podobnie myśli zdecydowana większość obecnych na konferencji. Pomyliłem się. Okazało się, że tylko garstka "pierwszaków" wybiera się w plener. Syn, Meteorwrong i gural100. Innymi słowy Michał, Adam i Piotr.
Na cel wybraliśmy Wrzeczko uznając, że to najrozsądniejsze. Chociaż miałem wrażenie, że rozsądek nie miał tu zbyt dużo do powiedzenia. Raczej jakiegoś rodzaju asekuracja - wszak z centrum można wyruszyć w każdą stronę więc w każdym kierunku ma się taką samą drogę.

Gdy elektroniczny głos z czarnej skrzyneczki oznajmił: "Tutaj jest cel podróży" zrozumieliśmy, że mamy do czynienia z przeznaczeniem i nie mieliśmy już najmniejszych wątpliwości, że właśnie w tym miejscu musieliśmy się znaleźć.


Natura, w przeciwieństwie do meteorologów, okazała się dla nas niezwykle przychylna. Zamiast planowanego deszczu i burzy mieliśmy cudowną słoneczną pogodę. (Na samo wspomnienie tamtego dnia zaczynam głębiej oddychać - piękny dzień).


Michał nie miał piszczałki więc w poszukiwaniach postanowił wykorzystywać boski wykrywacz - swój bystry wzrok. Niektóre ze swoich odkryć zapisał także w elektroncznej pamięci dzięki czemu mogłem pierwszy raz zobaczyć siebie szperającego w ciele Matki Ziemi.

Od razu informuję, że każdy wykopany dołek dokładnie zasypałem więc nie zrobiłem jej krzywdy.Meteorwrong korzystał z obu tych metod. Miałem jednak wrażenie, że on nie szukał, nie penetrował. Tylko MEDYTOWAŁ. W jego otoczeniu można było odczuć bardzo duży spokój i ciszę.

Mówił, że jest trochę hardcorowy. Wg Michała jest nieźle odjechany a wg mnie to Piękny Człowiek.

Może i dobrze się stało, że byliśmy tylko we trójkę. To magiczna liczba więc dlatego mogły dziać się magiczne rzeczy


Świat widziany oczami poszukiwacza kosmicznych skarbów.

Pierwszy człowiek, zjadając jabłko z Drzewa Wiedzy, okazał Bogu nieposłuszeństwo i musiał opuścić Raj. Wybrał wiedzę, poznanie, naukę - co zostało odczytane jako oddalenie się od wiary i od Boga. Odsunięcie Go na dalszy plan.

Oddanie Bogu co Boskie, tego symbolicznego Jabłka, jest powrotem do Domu Ojca. Symbolem zrozumienia czym jest prawdziwa Wiedza. To pojednanie Wiary i Wiedzy. Zjednoczenie Boga i Człowieka.

Wszystko jest Jednym. Cały Wszechświat. To Jedno Ciało.Spokój i ciszę, panujące w tych stronach, zauważyć można było we wszystkim i wszędzie. Nawet kolorowe kaczki nie przejmowały się obcymi krzątającymi się po ich terytorium. Ale i nie kwa-piły się do żadnej konwersacji.

Spotkaliśmy się z bardzo uprzejmym i niesłychanie przychylnym przyjęciem także ze strony mieszkanców z gatunku Homo sapiens.

Po półgodzinnej, bardzo wesołej rozmowie z panami Józefem oraz Andrzejem (nazywanym przez Józka Gapciem) dostaliśmy zaproszenie do przeszukania ich pól leżących po lewej stronie drogi.

Natomiast po godzinnej, bardzo przyjaznej rozmowie z niezwykle serdeczną rodziną Pani Zofii - otrzymaliśmy zgodę na przeszukanie pól po prawej stronie.

To drugie spotkanie było najważniejszą i najmilszą częścią całej łowiciej wyprawy. Jego skutki okazały się na tyle intrygujące, że z pewnością będzie ich dalszy ciąg. Mam nadzieję że równie interesujący.Od momentu spotkania z Panią Zofią nasza ekipa poszukiwawcza powiększyła sie o dwóch członków: 9-cioleteniego Łukasza - najmłodszego wnuka miłej gospodyni oraz malutkiej kotki, która wg młodego śmiałka okociła sie dwa razy w ciągu jednego miesiąca.Efektem materialnym całodniowych wykopalisk była, jak zwykle, sterta zardzewiałego żelastwa. Ze względów logistycznych zdjęcie ukazuje tylko niewielką część tych zdobyczy ponieważ większość podobnych znalezisk zostawiliśmy w kilku innych miejscach.

Dwa "cenniejsze" okazy zostały zatrzymane przez nowego członka ekipy na pamiątkę wspólnych poszukiwań - pocisk z II WŚ oraz monetę z czasów PRL-u.

Szczególnie tegorocznemu "Białemu Komuniście" przypadł do gustu karabinowy pocisk. Schował go sobie do kieszeni w której, od tego momentu, przez cały czas zaczął trzymać również dłoń. Od czasu do czasu wyjmował ją wraz z pociskiem, którego uważnie oglądał i ponownie chował.Wyselekcjonowalismy również kilka fragmentów żelastwa, którego kształt nie dawał jednoznacznie odpowiedzi czym jest. Takie okazy najbardziej były poszukiwane i oczekiwane.

Ich identyfikacja odwlekana jest, oczywiście przeze mnie, w nieskończoność by jak najdłużej łudzić sie z posiadania własnoręcznie znalezionego meteorytu.


Niestety - żaden z tych fragmentów nie okazał się meteorytem. Wystarczyło kilka prozaicznych czynności by po kolei wszystkie złudzenia pozamieniać w rzeczywiste obrazy ziemskiej myśli technicznej bądź zwyczajnych śmieci.
Bonus dla wytrwałych - kilka obrazów z łowickich pól widzianych okiem Michała
Rusałka pawik (Inachis io)

Chrząszcz miedziany z biegaczowatych (Poecilus Lepidus)

Pszczolinki piaskowe (Andrena vaga).


gural100
 
Dodane przez gural100 dnia kwiecień 26 2012 23:06:16 2164 Czytań · Drukuj
 
Klasyfikacja meteorytów
METEORYTY POLSKIE
MŁOTKI - HAMMERY
METEORYTY OLBRZYMY
Meteorytomani
Ważne
Sklepiki z meteorytami
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu