Meteoryty - Człowiek Wszechświat
Chwyć ten moment
PRIORYTET
Na Forum
Najnowsze Tematy
Gdzie szukać?
Gęstość meteorytów.
Jak postępować ze zn...
Najciekawsze Tematy
Gęstość meteorytów. [2]
Gdzie szukać? [0]
Jak postępować ze... [0]
Kolekcja gurala - klasyfikacja
Kolekcja meteorytów gurala

- kamienne

- żelazne

- żelazno-kamienne

- NWA

- tektyty

- pseudometeoryty

Kolekcja meteorytów Pawła Barana

Meteoryty

Artykuły ze strony

Meteoryty

Planetoidy

Strefa Ziemi

Kosmos

Moje meteoryty na mapie Facebook'a
Nawigacja
Strona Główna
Galeria Meteoryty
Artykuły
Linki
Encyklopedia IMCA
Met. Bul. Database
Forum

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: Henrynek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
27 10 2011 - Życie jest możliwe wszędzie

Astronomowie odkryli materię organiczną w całym wszechświecieMgławica Oriona, gdzie zostały znalezione złożone związki organiczne. (Obraz uzyskany dzięki uprzejmości Uniwersytetu w Hong Kongu)W czasopiśmie Nature, można przeczytać raport astronomów twierdzących, że związki organiczne istnieją w całym wszechświecie. Wyniki ich badań sugerują, że złożona materia organiczna jest tworzona przez gwiazdy.

Prof. Sun Kwok oraz dr Yong Zhang z Uniwersytetu Hongkońskiego przeprowadzili badania, które obejmowały analizę promieniowania podczerwonego gwiazd, materii międzygwiazdowej i galaktyk, a dokładniej tajemniczych struktur widmowych zwanych "niezidentyfikowanymi emisjami podczerwonymi".

Do obserwacji naukowcy użyli dwóch podczerwonych teleskopów pracujących w kosmosie: Podczerwonego Obserwatorium Kosmicznego (Infrared Space Observatory) oraz Kosmicznego Teleskopu Spitzera (Spitzer Space Telescope).

Przez ostatnie 20 lat pochodzenie struktur widmowych przypisywano prostym molekułom organicznym złożonym z atomów węgla i wodoru, zwanych policyklicznymi węglowodorami aromatycznymi (PAH - polycyclic aromatic hydrocarbon).

Badacze pokazali, na podstawie swoich obserwacji, że te struktury widmowe nie dają się wyjaśnić za pomocą cząsteczek PAH. W zamian zaproponowali, by uznać, że źródłem tych struktur jest mieszanina składników aromatycznych - pierścieniowych i łańcuchowych - o strukturze tak złożonej, jak węgiel i ropa naftowa.


Wyniki badań Kwoka i Hanga wskazują, że materia ta jest tworzona przez gwiazdy i wyrzucana przez nie w przestrzeń międzygwiazdową. Co więcej, pył uformowany wokół supernowych, zawiera cząsteczki organiczne podobne do tych występujących w meteorytach (ALH84001).

Ponieważ meteoryty są resztkami wczesnego Układu Słonecznego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gwiazdy wzbogaciły początkowy Układ Słoneczny w związki organiczne. Wczesna Ziemia poddana była poważnym bombardowaniom przez komety i asteroidy, które potencjalnie mogły przenieść pył organiczny pochodzący z gwiazdy. Czy te dostarczane związki organiczne odegrały jakąś rolę w rozwoju życia na Ziemi, pozostaje kwestią otwartą.- Nasze badania pokazały, że gwiazdy nie mają problemów z tworzeniem składników organicznych w warunkach bliskich próżni. Teoretycznie jest to niemożliwe, jednak obserwacje pozwoliły dostrzec, że tak właśnie się dzieje. - powiedział prof. Kwok.


Pomogło: http://www.sciencedaily.com/releases/2011/10/111026143721.htm - informacje: dzięki uprzejmości NASA Hubble, CR O'Dell i SK Wong (Rice University)
 
Dodane przez gural100 dnia październik 27 2011 23:50:19 · 0 Komentarzy · 1223 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Klasyfikacja meteorytów
METEORYTY POLSKIE
MŁOTKI - HAMMERY
METEORYTY OLBRZYMY
Meteorytomani
Ważne
Sklepiki z meteorytami
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu