11 08 2011 - Życie z kosmosu
Dodane przez gural100 dnia Sierpień 11 2011 22:55:53

Dowód na pozaziemskie pochodzenie życia
http://www.nasa.gov/images/content/578294main1_callahan_cover_illustration-670.jpgMolekuły niezbędne do istnienia życia mogą powstawać w kosmosie – dowodzą naukowcy z NASA. Informuje o tym magazyn "Proceedings of the National Academy of Sciences".

– Z odkrywaniem składników chemicznych DNA w meteorytach mamy do czynienia od lat 60., ale badacze nie mieli pewności, czy zostały one przyniesione z kosmosu czy powstały na skutek zetknięcia się z ziemskimi mikrobami – powiedział dr Michael Callahan z Centrum Lotów Kosmicznych im. Goddarda NASA (GSFC). – Po raz pierwszy mamy dowody, które dają pewność, że cegiełki potrzebne do budowy DNA rzeczywiście powstały w kosmosie.


http://onlysecrecy.com/wp-content/uploads/2011/08/Meteorites.jpgZespół pod kierunkiem dr. Callahana zbadał próbki 12 meteorytów, dziewięć z nich pochodziło z Antarktydy.

Naukowcy znaleźli w meteorytach m. in. adeninę i guaninę, związki wchodzące w skład zasad azotowych tworzących kwasy nukleinowe (DNA i RNA), i inne, pochodne puryny. Odkryte związki to klocki, z których mogą powstawać poszczególne elementy wykorzystywane w strukturach DNA lub związki chemiczne zupełnie niezwiązane z życiem. To, że w meteorytach zostały znalezione zarówno te, które mogą brać udział w procesach życiowych, jak i niezwiązane z nimi świadczy zdaniem badaczy o tym, że nie powstały na Ziemi pod wpływem kontaktu z mikrobami. Kolejnym potwierdzeniem pozaziemskiego pochodzenia adeniny i guaniny jest ich nikła obecność w lodach Antarktyki.


http://www.blogoncherry.com/wp-content/uploads/2011/08/BeauvaisAlien.jpgPrzemawia za tym też wynik eksperymentu. Badacze uzyskali w laboratorium te same związki za pomocą reakcji chemicznej. – Potwierdza to wiarygodność syntezy w asteroidach i koncepcje pozaziemskiego powstania życia – uważa dr Callahan.Pomogło: http://www.nasa.gov/topics/solarsystem/features/dna-meteorites.html