26 07 2011 - Pułtusk
Dodane przez gural100 dnia Lipiec 28 2011 11:31:14

Łowcy meteorytów z Discovery w Pułtusku

http://www.to.com.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=TO&Date=20110726&Category=OSTROLEKA&ArtNo=131810447&Ref=AR&MaxW=580&border=0&title=1


Amerykanie realizują po raz pierwszy w Polsce kolejny odcinek cyklu filmów dokumentalnych pt. „Meteorite Men". Odcinki kręcone na terenach spadków polskich meteorytów (w planach jest jeszcze odcinek o meteorycie z Moraska) wchodzą do czwartego sezonu programu. Jego bohaterami , pomijając meteoryty, są znani meteorytowi ekscentrycy, kolekcjonerzy, pasjonaci, handlowcy…Steve Arnold i Geoffrey Notkin.

Bardzo często podczas kręcenia zdjęć do filmu, prowadząc prawdziwe poszukiwania – znajdują okazy przedstawianych meteorytów. Jest to zresztą najlepsza dla nich reklama. Tym razem z pewnością też im się powiedzie.Pomimo, że od spadku meteorytu w okolicach Pułtuska minęło już ponad 120 lat to jego odłamki są cały czas znajdowane.

Amerykanie rozpoczęli poszukiwanie meteorytu Pułtusk w…. Pułtusku. W niedzielę 24 lipca. Odbyła się tam uroczystość pt „otwarcia sezonu poszukiwania meteorytów”. Amerykanie dostali od burmistrza miasta symboliczną łopatę. Impreza na pułtuskim rynku była filmowana i najprawdopodobniej jej fragment znajdzie się w realizowanym programie.
Pomogło: Tygodnik Ostrołęcki - http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll