Moraski olbrzym
Dodane przez gural100 dnia Październik 23 2012 00:18:48

Umarł stary 178 kilogramowy Król! Niech żyje nowy 300 kilogramowy Król!!!
Relacja na stronie odkrywców - "ART-MET"


"ODKRYLIŚMY NAJWIĘKSZY POLSKI METEORYT!"

Filmik z Moraska - UAMWielkie gratulacje.

Jakiś czas temu napisałem na swojej stronce:


Mam nadzieję, że znajdzie się kolejny rekordzista jeśli patrzeć na wielkość znalezionego okazu. Pierwszym był 80-kilogramek – na inaugurację znalezisk. Królował dość długo bo aż do 2006 roku kiedy zdetronizował go Pan Krzysztof Socha. Odnalazł 178 kg meteoryt, który przez niektórych znawców tematu uważany jest za masę główną Moraska.

Ja, na szczęście, nie jestem zbyt obeznany w temacie więc czekam na kolejnego rekordzistę. I mam nadzieję, że nie będę musiał czekać kolejnych 90 lat. Chociaż, gdybym miał tego dożyć, to mogę czekać.Nie czekałem zbyt długo. I całe szczęście. Doborowy duet z Art-Metu:

MAGDALENA SKIRZEWSKA & ŁUKASZ SMUŁAPo około trzech tygodniach działań na terenie rezerwatu z początkiem Października 2012 roku odkryli największy polski meteoryt!
Na głębokości 217 cm spokojnie spoczywał meteoryt o wymiarach: wysokość 55 cm, szerokość 45 cm i długość 72 cm.Znaleziony meteoryt, wraz ze zwietrzeliną, ważył blisko 280kg.

Ze względu na dobro samego okazu ale i na jego walory estetyczne cała zwietrzelina musiała zostać "zdjęta" z jego powierzchni.

Zajęli sie tym sami znalazcy tj. MAGDALENA SKIRZEWSKA & ŁUKASZ SMUŁA. Także w tej roli okazali sie doskonali.

Zresztą do takiego zadania potrzebni byli ludzie z wyobraźnią i artystycznym spojrzeniem na rzeczywistość, by odszukać i wydobyć z wielowiekowej, zardzewiałej skorupy cudowną rzeźbę stworzoną dawno temu przez siły natury.

Zrobili to nadspodziewanie dobrze.

Magda i Łukasz to przykład prawdziwych meteorytowych wojowników. Ich wyczyn pozwala mieć pewność, że za jakiś czas doczekamy się na kolejnego rekordzistę.

BRAWO!


gural100