Gumowe Młotki - oszustwa
Dodane przez gural100 dnia Lipiec 07 2011 02:26:20

OSZUSTWA1 Gerrit Blank

12.06.2009 godz. 14:39 - Niemcy
Chondryt zwyczajny - TKW: kilka gramhttp://news.sky.com/sky-news/content/StaticFile/jpg/2009/Jun/Week2/15302347.jpg


- Zobaczyłem dużą ognistą kulę. I nagle poczułem ból - opowiada Gerrit Blank. Chłopca trafił meteoryt wielkości ziarna grochu.

Niesamowitą historię opisała gazeta "Daily Telegraph".

14-letni Niemiec z Essen szedł do szkoły, kiedy zobaczył na niebie obiekt, który okazał się lecącym z ogromną prędkością meteorytem. Meteoryt pędził prosto w Gerrita! Rozgrzana do czerwoności skałka uderzyła chłopca w rękę.

- Nagle poczułem ból w ręce. Ułamek sekundy później usłyszałem potężny huk - mówi Gerrit.

- Wyrzuciło mnie w powietrze, a sam meteoryt leciał jeszcze z taką mocą, że wbił się w asfalt - kontynuuje nastolatek. - To było tak głośne, że dzwoniło mi w uszach jeszcze kilka godzin później.

Gerritowi nic się nie stało, nie licząc blizny na ręce. Fragment skały jest był badany przez naukowców. Testy chemiczne potwierdziły, że faktycznie jest to meteoryt.

Zgłoszenie młodego Niemca zostało powszechnie zdyskredytowane przez środowisko naukowe jako oszustwo.

Prawdziwe nazwisko chłopca to nie Gerrit Blank lecz Gerrit Blanke.

Ulica, którą opisał, znajduje się stosunkowo niedaleko od jego domu. Dziura w asfalcie w opisywanym miejscu, o średnicy około 30 centymetrów, rzeczywiście istnieje ale nie powstała w wyniku uderzenia meteorytu co zostało potwierdzone przez naocznych świadków.

Meteoryt wielkości ziarna grochu trafił najpierw rękę, pozostawił na niej niewielki ślad, odbił się i trafił w nawierzchnię ulicy wyrywając szeroki na 300 mm krater w asfalcie. Prawdziwy rarytas młodzieńczej wyobraźni.

http://www.space.com/8243-meteor-fragment-wisconsin-fireball-discovered-farmer.html2 Radivoje Lajic

19 lipca 2010 - Bośnia - Radivoje Lajic
Typ? TKW: ?http://static.politika.co.rs/uploads/rubrike/38771/i/1/Radivoje-Lajic8.april.jpg


Radivoke Lajic, jego dom został uderzony przez kosmiczne kamienie 6-krotnie.Pierwszy meteoryt uderzył w posesję Lajića w 2007 r., a w ciągu kolejnych miesięcy dawały mu się one we znaki jeszcze czterokrotnie. W 2008 r. po raz pierwszy o dziwnym zjawisku, które ma miejsce na jego farmie poinformowały media. Naukowcy zaznaczyli, że prawdziwym szczęściem jest natrafienie w ciągu swojego życia na jakikolwiek kosmiczny odłamek. Wielokrotne uderzenie meteorytu w ten sam punkt zakrawa zaś na fenomen.

Teraz 50-latek obwieścił światu, że meteoryt uderzył w dach jego domu po raz szósty. – poinformował brytyjski serwis „Metro”. Specjaliści z Uniwersytetu Belgradzkiego już dwa lata temu podjęli działania mające na celu wyjaśnienie, co tak naprawdę się dzieje w okolicy zamieszkiwanej przez Bośniaka, i co sprawia, że meteoryty uderzają właśnie w jego dom.

Mężczyzna przyznał, że skały spadają zawsze po intensywnych opadach. Nigdy nie zdarzyło się zaś, aby zjawisko występowało w momencie, kiedy niebo pozbawione jest chmur.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/24444/alien425.jpegSam Lajić jeszcze przed zakończeniem ekspertyz prowadzonych przez naukowców wydał oświadczenie, w którym poinformował, że jego zdaniem za „ataki” odpowiadają przedstawiciele obcej cywilizacji.

„Znalazłem się na celowniku istot pozaziemskich. Nie wiem, co takiego zrobiłem, by ich zdenerwować, ale nie mam innego wytłumaczenia, które miałoby sens.” – opowiada Bośniak.

Szansa uderzenia przez meteoryt jest tak mała, że sześciokrotne zaistnienie tego zjawiska w jednym miejscu z pewnością nie jest cudem natury lecz efektem wybujałej fantazji bądź jej kompletnego braku właściciela nawiedzonej posesji.