Nowy z Hayma 15,8g
Dodane przez gural100 dnia Lipiec 27 2012 12:33:18

Oman xxx
Meteorytowa znajda bez historii.Chondryt zwyczajny , Współrzędne dla zainteresowanych - państwo położone w zachodniej Azji, na Półwyspie Arabskim.

Waga -15,8g. Wymiary - 44x30x12mm; TKW: - nieznane- Piętka z wypolerowaną płaszczyzną ujawniającą metalową pajęczynę w kamieniu oraz niewidoczne chondry.

- Okaz został zakupiony za pośrednictwem serwisu Ebay'a od:

british-jurassic-fossilsZostał znaleziony w pobliżu omańskiego miasta Hayma, 22 mile na południowy zachód od drogi zwanej THUMRAYT STREET 31.

Na omańskich piaskach znajdowanych jest bardzo dużo meteorytów i z pewnością będzie tak jeszcze bardzo długo. Główną metodą, wykorzystywaną do ich odkrycia, jest korzystanie z dobrego wzroku. Na bezkresnych pustynnych przestrzeniach kiepska lornetka jest zdecydowanie lepsza niż najlepszy wykrywacz. Powód jest prozaiczny - meteoryty bardzo wyraźnie odróżniają się od piasku i to niezależnie od czasu jaki upłunął od momentu ich przybycia na Ziemię. Wstarczy je wypatrzeć wśród piasków pustyni.

Z pewnością jest to fragment meteorytu kamiennego - jednak nie wiadomo dokładnie jakiego typu. Tym bardziej nic nie można powiedzieć o stopniu poziomu zszokowania czy stopniu zwietrzenia. Bez specjalistycznych badań wszystkie opinie są wyłącznie spekulacjami.

gural100