22 05 2012 - Hammer w Katol w Indiach
Dodane przez gural100 dnia Maj 30 2012 12:38:52

Kilka kosmicznych kamieni zaatakowało indyjską wioskę.foto - Team-BHP.com - Wydział Petrologii, GSI, Region Centralny, NagpurZdarzenie miało miejsce 22 maja 2012roku pomiędzy godziną 2:30 a 2:32 po południu w okolicy Nagpur.

Prawie w tym samym czasie obserwatorium sejsmiczne (SMO) z Geological Survey of India w Broadband zarejestrowało niewielkie trzęsienie ziemi o wielkości 2.1w skali Richtera zlokalizowane około 30 km na wschód od miasta Akola i trwające blisko 90 sekund.

Nie zauważono nigdy wcześniej aby spadkowi meteorytów towarzyszyło drżenie ziemi jednak taki zbieg okoliczności jest bardzo interesujący.

O kosmicznym bombardowaniu powiadomiona została lokalna gazeta. Wiele osób zaobserwowało ogniste kule przecinające niebo i kierujące swój lot w stronę ziemi.

W dniu 23.maja 2012 potwierdzono te doniesienia odnajdując cztery nieziemskie obiekty, które spadły na wioskę i obszary przyległe do miasta Katol leżącego około 70 km na północ od Nagpur.

Jeden ze znalezionych meteorytów, o wadze około100 gram, przebił arkusz blachy stanowiącej zadaszenie wiejskiej szopy i rozbił się na betonowej podłodze wybijając w niej mały krater.

Przyjęto, że był to deszcz kamiennych meteorytów i zorganizowano poszukiwania kolejnych okazów w rejonie pomiędzy Nagpur i Akola.

- Dla zainteresowanych i bardziej dociekliwych:

The Hitavada

Maharashtra Times

Times of India

lunarmeteoritehunters.blog

YouTube- 2505 Nagpur Katol bhagat ulkapat

YouTube- Nagpur Ulkapathttp://www.team-bhp.com/forum/shifting-gears/121140-meteorite-shower-central-india-around-nagpur.html