17 03 2012 - Słon(c)e
Dodane przez gural100 dnia Marzec 18 2012 02:17:32

Wilkanówko

Piękny słoneczny dzień w Słone - cznej miejscowości
171 lat temu, 22 marca 1841 roku, było bardzo podobnie. Wszędzie wyczuwało się nadchodzącą wiosnę. Chociaż trawa jeszcze się nie zieleniła jednak nawet w najmniejszym zakątku czuło się nieodparte dążenie natury do narodzin kolejnego pokolenia przyrody.Uzbrojony w mój nowy nabytek, White'sa DFX-a, z wgranym programem na kamienne metki od Romulusa, ruszyłem na poszukiwania brakującego w mojej kolekcji Wilkanówka.

Sprawdził się i wykrywacz i nowy program tyle że zamiast wymarzonego meteorytu znalazłem stertę magnetycznych kamieni.Wsród niezliczonej ilości wszelkiego rodzaju złomu - wykopywanego mimo, że wiedziałem co wskazywała wykrywka, znalazł się fragment metalu wyglądający inaczej od pozostałych. Jeszcze spokojnie leży i czeka na sprawdzenie.Tego typu znaleziska, chociaż dla wszystkich poszukiwaczy są prawdziwym utrapieniem, dla mnie stanowią nieodkrytą zagadkę. Wydawałoby się, że powinny znajdować się albo w jakichś urządzeniach albo na złomowisku a znajdują się dosłownie wszędzie. Gdziekolwiek chodziłem z wykrywaczem zawsze jakąś znalazłem. Tym razem jednak ilość znalezionych śrub był szokujący. A najwięcej, bo kilkanaście, wykopałem w środku lasu.Jeszcze innego typu fanty wszędzie się znajduje. Poprzednie świadczą o nietrwałości ludzkich cywilizacji a drugie o nietrwałości ludzkiego życia.

Za kilka dni będzie 171-sza rocznica upadku meteorytu w Wilkanowie. Chodząc po polach pamiętających wszystkie czasy, miałem okazję nie tylko zobaczyć arenę, na której odbywały się tamte wydarzenia ale i poczuć klimat i pogodę jaka wtedy tu panowała.

Jeszcze zanim stąd wyjechałem już miałem ochotę wrócić.

gural100