08 01 2012 - Meksyk , Sinaola
Dodane przez gural100 dnia Styczeń 09 2012 00:33:49

Poszukiwany zabłąkany gość z kosmosu

>CULIACAN, Meksyk - Władze poszukują meteorytu, który spadł 3 stycznia na Ziemię w obszarze wiejskim w północno-zachodniej części kraju.

Prawdopodobny spadek nastąpił w obszarze wiejskim w północno-zachodniej części kraju. Przelot meteoru został zauważony w regionie gdzie trwają poszukiwania ale nie podano dotychczas żadnych szczegółów,

Alarm został ogłoszony gdy mieszkańcy górzystego regionu w stanie Sinaola (granicząca ze stanem Chihuahua na północnym wschodzie) zaczęli masowo zgłaszać pojawienie się niezidentyfikowanego świetlistego obiektu na nocnym niebie. Kilkoro z nich opowiadało, że widzieli upadek obiektu z kosmosu.

NASA i meksykańskie służby ratownicze potwierdziły, że był to meteoryt, jednak jego wymiary i miejsce uderzenia są jeszcze nieznane.

Zespołem naukowców poszukujacych meteorytu kieruje dyrektor Sinaloa Science Center (CCS), Rocío Gómez Labastida.

Po wielogodzinach poszukiwaniach urzędnik gminy Sinaola, Marcial Alvarez, powiedział agencji EFE, że uważa się iż meteoryt mógł spaść w stanie Chihuahua. Poszukiwania będą cały czas prowadzone.

http://www.laht.com/article.asp?ArticleId=459737&CategoryId=14091


Tego samego dnia, tj. 3 stycznia, nastąpił obserwowany spadek meteorytów w środkowej Finlandii w silnie zaludnionej części kraju.

Relacja:
Oba meteoryty zakończyły swoją podróż dokładnie w tym samym czasie w tym samym miejscu (na Ziemi). Czy jest możliwe, że rozpoczęły ją podobnie?